Jasełka szkolne

„Anielskie Betlejem”

22 grudnia 2011 roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami, grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 wystawiła  jasełka pt. „Anielskie Betlejem”. W przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem mgr Grażyny Kocot, mgr Kariny Korduły-Bloch i mgr Krzysztofa Strzelaka udział wzięli następujący uczniowie: Weronika Urbańska, Natalia Zalewska, Damian Siwek, Szymon Adamczyk, Patrycja Kogut, Justyna Kunina, Dorota Zych, Klaudia Krajewska, Paulina Legierska, Szymon Zejma, Marko Pasek, Patryk Pawlak, Maciej Pytel, Julia Tchorz, Izabela Czajka, Jadwiga Wójcik, Grzegorz Mrózek, Wiktoria Żarska, Natalia Dynowska, Anna Bielecka, Małgorzata Jędrzejak, Adrianna Jędrzejak, Aleksandra Hajka i Patryk Pieczka (nagłośnienie).

Młodzi aktorzy opowiedzieli o aniołach, które  odegrały niebagatelną rolę w bożonarodzeniowej tradycji i życiu duchowym człowieka. Czynili to słowem, śpiewem i tańcem. Stanęli na wysokości zadania, czego wyrazem były gromkie brawa i serdeczne słowa uznania. Nie tylko przedstawienie ale i sam okres przygotowań wszystkich nas wprowadziło w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka odbyły się w dużej sali gimnastycznej, pięknie i świątecznie udekorowanej. Szopki wykonane przez uczniów dodawały dekoracji prawdziwego uroku. Aby jasełka mogło obejrzeć szersze grono odbiorców, zespół wystąpił w tym dniu aż cztery razy.