Konkurs "Rośliny NASA"

Z okazji „Dni Ziemi” obchodzonych w kwietniu zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie dla klas 1LO w Jastrzębiu- Zdroju.

NASA wyznaczyło 20 roślin doniczkowych mających właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych substancji i nie tylko.

Celem konkursu jest:

- pogłębienie waszej wiedzy na temat roślin mających dobry wpływ na otoczenie człowieka,

- zachęcenie was do pracy w zespołach klasowych,

- poprawy jakości  powietrza i estetyki naszej szkoły przez wprowadzenie na korytarze naszej szkoły kompozycji kwiatowych.

A więc, co macie zrobić? Sprawdźcie jakie to rośliny i jaki mają wpływ na nasze otoczenie. Zróbcie z nich piękną kompozycję w jakimś miejscu na głównym korytarzu szkolnym, pięknie je opiszcie, uwzględniając ich właściwości i gotowe.

Nagrodą dla klasy która wygra, są dodatkowe oceny z geografii aktywność – 6 oraz nagroda pieniężna na dofinansowanie klasowej wycieczki lub innej imprezy klasowej. Macie czas do końca kwietnia. Polecamy wykorzystanie roślin z waszego otoczenia, czyli babcia chce rozsadzić lub sąsiadka wyrzucić!

Uprzedzamy, że kompozycje pozostaną już w naszej szkole, dobroczynnie wpływając na atmosferę w szkole.

Zachęcamy do udziału i życzymy udanej zabawy! Nauczycielki z geografii p. Szymik i p. Gajda.